مدرک جو هستیم یا دانشجو؟

مشکل معاینه فنی خودروها و عدم وجود برنامه ریزی در کشور
اکتبر 1, 2016
بیانیه‌ای علیه «تربیت فرزند»
اکتبر 9, 2016

در کلاسهای کارشناسی ارشد و حتی دکتری با دانشجویانی مواجه می شویم که اغلب برای گرفتن مدرک به دانشگاه تشریف می آورند متاسفانه جو بدی حاکم است علم در کشور رو به فنا شدن است و در آینده نه چندان دور تحصیل کردگانی خواهیم داشت که مغزی تهی داشته و مجوف از علم هستند.

مطلبی را با عنوان “مدرک جو هستیم یا دانشجو؟” به قلم مرتضی یوسفی مطالعه می کردم که جلب توجه کرد لذا پیشنهاد می دهم اعضای کانال نیز این مطلب را مطالعه نموده ، جامعه را از یک سو و خودمان را نیز از سوی دیگر با موضوعات ذکر شده مقایسه نماییم که در کدام گروه قرار می گیریم اگر به این نتیجه رسیدیم که اکثر جامعه مدرک جو هستند مطمئن باشید که وضعیت اسفباری در آینده گریبانگیر کشور خواهد شد.

ضمنا مقاله ای در سایت اینجانب آپلود شده است با عنوان ” ایرانیان و مغزهای پوک آینده” اعضای کانال را به مطالعه این مقاله نیز جلب می نمایم،

۱_ مدرک جو جهت کسب کار و مقام به دنبال مدرک است. دانشجو جهت پاسخ به سوالات درونی و بیرونی به دنبال کسب دانش است.

۲_ مدرک جو با توجه به تقاضای بازار، نگاه جامعه و میزان پولسازی اقدام به انتخاب رشته میکند. دانشجو با توجه به علاقه و نیاز درونی اقدام به انتخاب رشته میکند.

۳_ مدرک جو جهت کسب نمره اقدام به کتابخوانی و حفظ مطالب میکند، دانشجو از سرشوق و نیاز درونی و پاسخ سوالات به مطالعه می پردازد.

۴_ مدرک جو صرفاً به جزوات و کتب مصرفی شده جهت امتحان مراجعه میکند و دانشجو به منابع مختلف و معتبر.

۵_مدرک جو به دنبال آن است که سریع تمام شود و به اخذ مدرک نایل شود، اما دانشجو از جریان علم آموزی لذت می برد و در جریان بودن برای او جذاب است.

۶_ مدرک جو پس از فارغ التحصیلی بسیاری از دروس پاس شده را فراموش میکند و دانشجو اکثر مطالب را به یاد داشته و بکار میگیرد.

۷_مدرک جو افتخارش به میزان واحدهایی است که پاس کرده و یا دانشگاهی است که درس خوانده است و معدل کسب شده ولی دانشجو افتخارش به میزان دانشی است که درونی کرده و سوالاتی  که پاسخ داده و مهارتی که کسب نموده است.

۸_ مدرک جو لزوماً صاحب دانش نمی شود، اما دانشجو در نهایت صاحب مدرک نیز میشود.

۹_ مدرک جو پس از اخذ مدرک متوقع میشود ، دانشجو پس از کسب دانش متواضع می شود.

۱۰_ مدرک جو به دنبال مدارک بالا تر است دانشجو به دنبال دانش بیشتر است.

۱۱_ مدرک جو پس از مواجه با واقعیت جامعه سرخورده می شود، دانشجو در مواجه با واقعیت جامعه متفکر می شود.

۱۲_ مدرک جو به دنبال استخدام در سازمان و شرکت خوب است، دانشجو به دنبال مشارکت و همکاری خوب در ساختن و بهبود دادن است.

۱۳_ مدرک جو به دنبال کار است و دانشجو کارآفرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *